Recruitment Process Outsourcing

RPO Rekrutacja
Rekrutacja przez zewnętrzną firmę

Czym właściwie jest rekrutacja RPO ? Najprościej mówiąc, jest to taki rodzaj rekrutacji, która prowadzona jest przez zewnętrzną firmę – w tym przypadku przez nas, agencję Octopus Partners! Taka rodzaj rekrutacji może mieć zarówno formę zewnętrzną (poszukiwanie kandydata poza firmą) jak i wewnętrzną (wewnątrz danej firmy).

RPO rekrutacja jest zatem formą współpracy – jeden z naszych specjalistów, lub też cały zespół pozostaje w 100% na wyłączność Klienta.

Recruitment Process Outsourcing Octopus Partners

Na czym polega RPO?

Pomimo, że nie jesteśmy zatrudnieni bezpośrednio u Klienta, działamy jak pełnowartościowi członkowie firmy wspierający proces rekrutacyjny: poszukujemy idealnego kandydata na stanowisko korzystając z systemów Klienta, występujemy na zewnątrz jako członek jego zespołu rekrutacji i wspieramy działania employer branding.

Rekrutacja prowadzona przez firmę zewnętrzna jest zatem idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które poszukują tymczasowej pomocy i wsparcia wewnętrznych zespołów rekrutacyjnych zatrudnionych na stałe w firmach.

RPO Octopus Partners

Dlaczego warto zdecydować się na RPO?

Jakie są zalety rekrutacji RPO? Rekrutacja RPO jest formą współpracy oferującą szereg różnych korzyści. Przede wszystkim umożliwia naszym specjalistom dogłębne zapoznanie się z wartościami, jakimi kieruje się Twoja firma. Poznajemy jej kulturę organizacyjną, zaznajamiamy się ze szczegółami projektu oraz technologiami wykorzystywanymi na danym stanowisku. Informacje te sprawią, że będziemy potrafili dotrzeć do specjalistów najlepiej pasujących do danego stanowiska w przedsiębiorstwie. Dodatkowo, podczas rozmów z potencjalnymi kandydatami stworzymy najdokładniejszy i najlepszy wizerunek Twojej firmy. Zapewniamy tym samym transparentność i płynność całego procesu rekrutacyjnego. Nasi eksperci zajmują się wyszukiwaniem kandydatów, przeprowadzają screeningi telefoniczne, a na ich podstawie oceniają umiejętności, wiedzę kandydatów i określają stopień dopasowania do stanowiska.

Co cechuje naszych rekruterów IT i wyróżnia na tle innych? To przede wszystkim przeszkoleni, samodzielni eksperci wyróżniający się wiedzą o technologiach używanych w branży IT oraz solidnym doświadczeniem w rekrutacjach typu end-to-end. Będą stanowili nieocenione wsparcie dla działu HR.

Rekrutacja RPO sprawdzi się zarówno w przypadku rekrutacji zewnętrznej, jak i rekrutacji wewnętrznej.

RPO Octopus

Rekrutacja zewnętrzna i rekrutacja wewnętrzna

Rekrutacja zewnętrzna to nic innego jak szukanie nowych pracowników poza obrębem danej firmy. Kiedy sprawdza się najlepiej? Gdy powstają nowe miejsca pracy, poprzedni pracownik awansował lub zmienił miejsce pracy.

Rekrutacja wewnętrzna jest poszukiwaniem pracownika wśród osób już zatrudnionych. Istnieje wiele zalet rekrutacji wewnętrznej. Dotychczasowi pracownicy znają strukturę firmy, mają już za sobą onboarding i wiedzą, że w danej firmie można awansować i warto się rozwijać.

INTERESUJĄ CIĘ NASZE USŁUGI?

JEŚLI CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O CENIE PRODUKTU, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

REKRUTACJE STAŁE

Jeżeli potrzebujesz doraźnego wsparcia przy procesie rekrutacyjnym, ten model będzie dla Ciebie najbardziej właściwy!

RPO

RPO jest to taki rodzaj rekrutacji, która prowadzona jest przez zewnętrzną firmę – w tym przypadku przez nas, agencję Octopus Partners!

SUBSKRYPCJA SOURCINGU

Usługa Rekrutacji Sourcingu polega na przeszukiwaniu portalu społecznościowego, jakim jest LinkedIn.

SUBSKRYPCJA REKRUTACJI

Nasz pakiet rekrutacji, sprawdzi się w sytuacji, gdy już wiesz na jakie stanowiska potrzebujesz kandydatów.