Subskrybcja Sourcingu

Subskrybcja sourcingu Octopus Partners

Co możemy rozumieć pod pojęciem sourcing?

Sourcing to nic innego jak czynne poszukiwanie i docieranie bezpośrednio do kandydata, który spełnia szereg wymagań na dane stanowisko, lecz nie poszukuje pracy w sposób aktywny.

Najlepszy kandydat to często osoba, która nie poszukuje aktywnie nowej pracy. Jednak gdy prezentujemy ciekawą ofertę pracy oraz przedstawimy wizerunek firmy w sposób atrakcyjny, zazwyczaj decyduje się ona na udział w procesie rekrutacyjnym.

Jak Soucring wygląda w praktyce?

W naszym przypadku usługa ta polega na przeszukiwaniu portalu społecznościowego, jakim jest LinkedIn! Spore grono osób zamieszcza tam informacje o swoim wykształceniu, kursach i dotychczasowym doświadczeniu zawodowym. Przeglądamy profile, analizujemy je pod względem umiejętności, posiadanej wiedzy, obecnych i poprzednich stanowisk pracy.

Zamiast biernie oczekiwać na spływające aplikacje, my tworzymy sieć kontaktów na LinkedIn, publikujemy oferty pracy oraz bezpośrednio nawiązujemy kontakt z idealnymi specjalistami, którzy mogą być zainteresowani zmianą środowiska pracy i podjęciem nowych wyzwań zawodowych.

Rekrutacja na LinkedIn

Dlaczego najczęściej wybieramy właśnie tę platformę? Linkedin to obecnie najpopularniejsze miejsce i centrum wydarzeń związanych z rozwojem kariery. Portal ten stanowi znakomite źródło, w którym można przeglądać bądź zamieścić oferty pracy.

Przede wszystkim jest to miejsce, gdzie znajdziemy wiele różnych informacji o ludziach tworzących społeczność LinkedIn – o ich zainteresowaniach, wykształceniu, obejmowanych stanowiskach i szczegółowych, często specjalistycznych umiejętnościach. Pozwala nam to bezpośrednio dotrzeć do kandydatów, którzy wprowadzą nową jakość w firmach naszych Klientów.

Subskrypcja rekrutacji Octopus Partners
LinkedIn

Dlaczego rekrutacja na LinkedIn?

LinkedIn to platforma wprost słynąca z rekrutacji! W Octopus Parnters stosujemy aplikację premium – LinkedIn Recruiter. Jest to zaawansowana nakładka posiadająca szereg mozliwości. Pozwala nam ona na stosowanie niezwykle precyzyjnych filtrów wyszukiwania, a w konsekwencji dotarcie do idealnego kandydata. Nasza rekrutacja jest zawsze przemyślana – kierujemy się strategią opartą na specyfice każdego stanowiska.

Rekrutacja na Linkedin to nie tylko wyszukanie odpowiednich specjalistów IT. Pod bezpośrednim skontaktowaniem rozumiemy napisanie wiadomości skierowanych do konkretnych kandydatów, negocjacjami, tworzeniem zachęcających ofert, przeprowadzaniem wstępnych rozmów kwalifikacyjnych, selekcją oraz tworzeniem raportów z rozmów, które wysyłamy Klientowi wraz z CV kandydata.

Pakiet sourcingu w Octopus Partners

Pakiet ten jest idealny w sytuacji, kiedy potrzebujesz zrobić rozeznanie pod kątem danego procesu. Sprawdzi się również, gdy w Twojej firmie są większe potrzeby rekrutacyjne, a brakuje osób, które pomogłyby z sourcingiem kandydatów.

Dzięki nam pracodawca oraz jego pracownicy mogą całkowicie skupić się na wykonywanej pracy i nie martwić dodatkowym oraz czasochłonnym zajęciem jakim jest sourcing. Przedstawimy Ci, jak z naszej strony wygląda proces sourcingu.

Octopus Partners Subskrybcja sourcingu

Jak to działa?

Subskrypcja Sourcingu

Rekruterzy firmy Octopus Partners zbierają od Klienta wymogi oraz oczekiwania co do danego stanowiska.

Subskrypcja Sourcingu

Zgodnie z otrzymanym od Klienta zleceniem, przystępujemy do wyszukiwania kandydatów.

Subskrypcja Sourcingu

Kontaktujemy się z minimum 100 osobami na sieci społecznościowej LinkedIn i dodajemy je do projektu.

Subskrypcja Sourcingu

Robimy to za pośrednictwem wysłanych do Kandydatów wiadomości, których treść również uzgadniamy z Klientem.

Subskrypcja Sourcingu

Przedstawiamy Klientowi raport z najważniejszymi informacjami, takimi jak: ilość skontaktowanych osób, ilość osób, które odpowiedziało na wiadomość, ilość tzw. „hot leadów” czyli osobami potencjalnie zainteresowanymi oraz zbieramy podstawowe informacje.

Subskrypcja Sourcingu

Następnie rozmawiamy z „hot leadami”, i przedstawiamy im ofertę Klienta.

Subskrypcja Sourcingu

Osoby zainteresowane, z początkowym wywiadem są przesyłane do Klienta. Teraz, dalsza logistyka procesów oraz kwestia organizacji spotkań rekrutacyjnych są po stronie Klienta.

INTERESUJĄ CIĘ NASZE USŁUGI?

JEŚLI CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O CENIE PRODUKTU, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

REKRUTACJE STAŁE

Jeżeli potrzebujesz doraźnego wsparcia przy procesie rekrutacyjnym, ten model będzie dla Ciebie najbardziej właściwy!

RPO

RPO jest to taki rodzaj rekrutacji, która prowadzona jest przez zewnętrzną firmę – w tym przypadku przez nas, agencję Octopus Partners!

SUBSKRYPCJA SOURCINGU

Usługa Rekrutacji Sourcingu polega na przeszukiwaniu portalu społecznościowego, jakim jest LinkedIn.

SUBSKRYPCJA REKRUTACJI

Nasz pakiet rekrutacji, sprawdzi się w sytuacji, gdy już wiesz na jakie stanowiska potrzebujesz kandydatów.

Subskrybcja sourcingu Octopus